Foreningen Iværksættere Med Handicap (IVMH) har i samarbejde med Accenture fået udarbejdet en ny rapport, der undersøger, hvordan kunstig intelligens (AI) kan støtte iværksættere med handicap og andre målgrupper i deres hverdag – og styrke mulighederne for at udfolde sit fulde potentiale
Lanceringsevent: AI-værktøjer i hverdagen (Online pladser tilbage)
arrangement
Online
Vi har fornøjelsen af at invitere jer til en præsentation af rapportens vigtigste fund og anbefalinger. Arrangementet afholdes i samarbejde med Inclusive Tech Lab i Handicaporganisationernes Hus, hvor vi samtidig får en introduktion til laboratoriets arbejde med tilgængelighed og inklusion i teknologiudvikling.
Program følger
Vi glæder os til en spændende eftermiddag med fokus på innovation, tilgængelighed og nye muligheder for iværksættere med handicap.
Lanceringsevent: AI-værktøjer i hverdagen (Online pladser tilbage)
"*" indikerer påkrævede felter
